Przeczytajcie obszerny wywiad z naszym Koordynatorem !!!

⚽️ Marek Wawer – mgr wychowania fizycznego wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Trener I- klasy, trener UEFA A, trener edukator PZPN.
Pierwsza praca w roli trenera KKS Sygnał Lublin 1988-89 grupy młodzieżowe.
W latach 1989-1995 GKS Górnik Łęczna- trampkarz, junior młodszy, junior starszy.
W latach 1995 – 2015 KS Lublinianka, KP Wieniawa Lublin – grupy młodzieżowe.
Ostatnie cztery lata 2018-2022 ponownie KS Lublinianka , trampkarz , junior młodszy.
Oprócz pracy w klubie od 1994 roku  związany z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej.
Trzy kadencje pełnił rolę Przewodniczącego Rady Trenerów LZPN.
W Latach 2005-2018 pracował jako trener w Wojewódzkim Gimnazjalnym Ośrodku
Szkolenia Sportowego Młodzieży w Lublinie. W tym czasie pełnił rolę trenera Reprezentacji
Województwa rocznika 1991,1994,1997 oraz 2000 uzyskując znaczące sukcesy w Mistrzostwach
Polski. Aktualnie jest członkiem Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie .
⚽️????⚽️????⚽️????⚽️????⚽️????⚽️????
⚽️ Czym jest dla Pana praca w Akademii?
Praca w Akademii to dla mnie duże wyzwanie, a jednocześnie możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem z Trenerami w klubie. Akademia to inaczej (wyższa uczelnia); Akademie tworzą ludzie. Te wszystkie elementy są bardzo ważne w działalności akademii. Jeszcze jeden bardzo ważny element pracy to idea, która powinna być nadrzędna w pracy Trenera – Wynik sportowy zawsze powinien być efektem a nie celem.
⚽️ Jaki jest główny cel szkolenia?
Głównym celem szkolenia jest nauczanie. Musimy nauczać młodych adeptów najprościej mówiąc „grać w piłkę: (wyposażać zawodników w umiejętności). Bardzo szeroko rozumiany cel, ale zarazem zrozumiały dla wszystkich. Możemy mówić o innych celach jak: podnoszenie ogólnej sprawności, wdrażanie do umiejętności współpracy w grupie, aspekt wychowawczy, bardzo ważny
⚽️ Skąd pomysł na pracę w Sygnale?
Moja droga w kierunku Sygnału zaczęła się już w 2021 roku kiedy spotkałem obu prezesów Marcina Gawrona i Roberta Grabiasa na Kursie trenerów UEFA C. Wówczas po egzaminach końcowych już były pierwsze rozmowy dotyczące pracy w Akademii, już wtedy przedstawiony plan-projekt rozwoju Akademii mnie zaciekawił. Od tego momentu rozmowy potoczyły się szybko. W czerwcu 2022 roku przyjąłem propozycję pracy w Akademii MKS Sygnał Lublin.
⚽️ Co sprawia,że warto przyprowadzić swoje dziecko na Zemborzycką?
Jest wiele argumentów, które decydują o tym aby przyprowadzić do nas swoje dziecko.
Po pierwsze to bardzo dobra atmosfera w klubie, merytoryczne przygotowanie trenerów (kompetencje miękkie trenerów), stała poprawa bazy szkoleniowej (boisko główne
o bardzo dobrej nawierzchni, boisko o sztucznej nawierzchni czynne cały rok, co daje możliwość prowadzenia zajęć treningowych również w okresie jesienno-zimowym na powietrzu.
⚽️ Perspektywy szkolenia w Sygnale?
Aktualnie w naszym klubie pracujemy w zielonej gwiazdce PZPN. Naszym priorytetem jest od nowego sezonu 2023/24 być w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich – Certyfikat Brązowy. Chcemy jeszcze bardziej rozwinąć współpracę ze Szkółką bramkarską Jakuba Wierzchowskiego i Marcina Mańki „Keeper Team”. Cały czas nasi trenerzy podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w konferencjach szkoleniowych. Dążymy do podniesienia jakości pracy sztabu szkoleniowego mając na uwadze taką maksymę „ Od Ciebie zależy czy będzie jakość! Czy będzie jakoś.” ⚽️⚽️⚽️