D-71 – Budżet Obywatelski 2023 – GŁOSUJEMY

Dzisiaj 23 września rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Dzięki Waszym głosom w poprzednich edycjach udało się zrobić już tak wiele – pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, sprzęt do pielęgnacji boisk, siedziska stadionowe, brama wjazdowa, część ogrodzenia, trawa za piłkochwytami a za chwilę ruszy przebudowa budynku klubowego. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA DLA WAS. W tym roku nasz projekt kryje się pod numerem D-71.  Głosowanie odbędzie się od 23 września do 10 października.

Link do projektu:

D-71

Głosowanie:

Budżet – głosowanie

Tak jak w latach poprzednich chcielibyśmy zachęcić do oddania swojego głosu na projekty naszych partnerów z Akademii Piłkarskiej Bronowice. Poniżej linki do projektów:

O-37

PAMIĘTAJCIE: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

 

Informacje dotyczące tegorocznego budżetu:

W bieżącej, IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin głosowanie dotyczyć będzie 135 projektów, w tym 82 dzielnicowych i 53 ogólnomiejskich. Na zgłoszone przez mieszkańców pomysły głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy – 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosy można oddać na dwa sposoby:

  • w formie elektronicznej

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/. System poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Przypominamy, że na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób.

  • w formie papierowej

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Ważne, aby nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób, ponieważ nie będą przyjmowane. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ich dokładne adresy podane są na stronie lublin.eu. Zagłosować można także w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, I piętro, pok. 107) i w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów (ul. Krochmalna 13i). Kartę do głosowania można wypełnić na miejscu lub przynieść ze sobą kartę uprzednio wydrukowaną i wypełnioną. Jej formularz dostępny jest na stronie lublin.eu.