V Turniej im Rafała Grabiasa

24 maja 2026r. na głównej płycie stadionu Sygnału odbył się turniej poświęcony pamięci Rafała Grabiasa – piłkarza Sygnału, przyjaciela Sygnału, który teraz obchodziłby swoje 22 urodziny. Niestety bardzo ciężka choroba spowodowała, że od prawie sześciu lat nie może być już z nami i cieszyć nas swoją obecnością.

Jestem jednak przekonany, że Rafał po zmianie adresu zamieszkania wciąż jest gdzieś obok i wspiera nas w naszych ziemskich zmaganiach. Myślę, że przesłanie turnieju: cieszmy się każdym dniem i bądźmy dla siebie dobrzy na co dzień spełniło się przez te kilka niedzielnych godzin w stu procentach.

Na boiskach była zacięta rywalizacja, były wielkie emocje a nawet łzy, ale podczas wręczania nagród po końcowym gwizdku widać było sto uśmiechniętych twarzy młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że każdy z nich rozgrywając w trakcie turnieju po sześć meczy, na boisku dał z siebie wszystko i słowa uznania należą się każdemu uczestnikowi rywalizacji, niezależnie czy wygrał czy poniósł porażkę.

Wyniki w kategorii żak są sprawą drugorzędną i mało istotną, powiedziałbym przewrotnie, że bardziej potrzebujemy porażek, aby wyciągnąć z nich wnioski i jeszcze mocniej wziąć się do pracy na treningach pod bacznym okiem trenera. W niedzielę puchar zwycięzców wznieśli zawodnicy BKS Lublin, ale kolejność końcowa za rok może być zupełnie inna.

W szranki turniejowej rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii żak starszy, które zostały po przeprowadzonym losowaniu podzielone na dwie grupy:
Grupa I: Sygnał Lublin, AP Bronowice Lublin, Piaskovia Piaski, POM Piotrowice
Grupa II: Sygnał Lublin II, BKS Lublin, Stal Poniatowa, Opolanin Opole Lubelskie

Po rozegraniu spotkań grupowych, odbyła się faza pucharowa, która ustaliła zestaw par gier finałowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna BKS Lublin, która w finale po emocjonującym meczu i serii rzutów karnych pokonała ekipę Sygnału Lublin II. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Opolanina Opole Lubelskie, która pokonała w meczu o brąz drużynę AP Bronowice Lublin. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i puchary a wyróżnieni zawodnicy nagrody indywidualne.

Zawody bardzo profesjonalnie poprowadziła piątka sędziów : Agnieszka Tymoszuk, Wojciech Dąbała, Andrzej Chlebowicz, Piotr Milewski oraz Jan Bober bezbłędnie rozstrzygająca sytuacje meczowe. Obsługę spikerską zapewnił przyjaciel  Sygnału Leszek Gontarz, boisko perfekcyjnie przygotował Sygnałowy greenkeeper Jacek Łysiak a w organizację zaangażowana była cała Sygnałowa drużyna: zarząd, trenerzy, pracownicy, zawodnicy.  Wielkie gorące podziękowania dla Was.

I na koniec WIELKIE brawa dla sponsorów, dzięki którym można realizować takie przedsięwzięcia: Firmie KLIMA-WENT, Firmie JUR-AND, Firmie MW SPORT, szkółce bramkarskiej KEEPERTEAM oraz KEEPERTEAM PRO.

Robert Grabias – tata Rafała
Wiceprezes MKS Sygnał Lublin