III Turniej im. Rafała Grabiasa

26 maja 2024r. na głównej płycie stadionu Sygnału odbył się turniej poświęcony pamięci Rafała Grabiasa – piłkarza Sygnału, przyjaciela Sygnału, który teraz obchodziłby swoje 20 urodziny. Niestety bardzo ciężka choroba spowodowała, że od prawie czterech lat nie może być już z nami i cieszyć nas swoją obecnością. Jestem jednak przekonany, że Rafał po zmianie adresu zamieszkania wciąż jest gdzieś obok i wspiera nas w naszych ziemskich zmaganiach. Myślę, że przesłanie turnieju: cieszmy się każdym dniem i bądźmy dla siebie dobrzy na co dzień spełniło się przez te kilka niedzielnych godzin w stu procentach. Na boiskach była zacięta rywalizacja, były wielkie emocje a nawet łzy, ale podczas wręczania nagród po końcowym gwizdku widać było sto uśmiechniętych twarzy młodych piłkarzy, którzy sprostali turniejowym trudom. Jestem przekonany, że każdy z nich na boisku dał z siebie wszystko i słowa uznania należą się każdemu uczestnikowi rywalizacji, niezależnie czy wygrał czy poniósł porażkę. Wyniki w kategorii orlik starszy są sprawą drugorzędną i mało istotną, powiedziałbym przewrotnie, że bardziej potrzebujemy porażek, aby wyciągnąć z nich wnioski i jeszcze mocniej wziąć się do pracy na treningach uważnie słuchając poleceń trenera. W niedzielę puchar zwycięzców wznieśli zawodnicy AP Bronowice Lublin, ale za rok kolejność może być zupełnie odwrotna.

W szranki turniejowej rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii orlik starszy, które zostały po przeprowadzonym losowaniu podzielone na dwie grupy:

Grupa I: Sygnał Lublin, Lublinianka, Motor Lublin, Górnik Łęczna

Grupa II: BEST Lublin,  Świdniczanka, AP Bronowice Lublin, Widok Lublin

 

Po rozegraniu spotkań grupowych, odbyła się faza pucharowa, która ustaliła zestaw par gier finałowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna AP Bronowice Lublin, która w finale pokonała ekipę Górnika Łęczna. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Lublinianki, która pokonała w meczu o brąz drużynę Motoru Lublin. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i puchary a wyróżnieni zawodnicy nagrody indywidualne.

 

Zawody bardzo profesjonalnie poprowadziła dwójka sędziowska : Agnieszka Tymoszuk oraz Anna Łuka, bezbłędnie rozstrzygająca sytuacje meczowe. Obsługę spikerską zapewnił przyjaciel  Sygnału Leszek Gontarz, boisko perfekcyjnie przygotował Sygnałowy greenkeeper Jacek Łysiak a w organizację zaangażowana była cała Sygnałowa drużyna: zarząd, trenerzy, pracownicy, zawodnicy.  Wielkie gorące podziękowania dla Was.

 

I na koniec WIELKIE brawa dla sponsorów, dzięki którym można realizować takie przedsięwzięcia: Urzędowi Miasta Lublin, Firmie PERFEKT Lubelska Fabryka Okien, Firmie HANESCO, Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej, szkółce bramkarskiej KEEPERTEAM , MW Sport, Sportico.

               

Robert Grabias – tata Rafała

Wiceprezes MKS Sygnał Lublin