I Turniej Piłkarski im. Rafała Grabiasa

28 maja 2022r. na głównej płycie stadionu Sygnału odbył się turniej poświęcony pamięci Rafała Grabiasa – piłkarza Sygnału, przyjaciela Sygnału, który właśnie w tym dniu obchodziłby swoje 18 urodziny. Niestety bardzo ciężka choroba spowodowała, że od prawie dwóch lat nie może być już z nami i cieszyć nas swoją obecnością. Jestem jednak przekonany, że Rafał po zmianie adresu zamieszkania wciąż jest gdzieś obok i wspiera nas w naszych ziemskich zmaganiach a przykładem na to niech będzie chociażby ładna pogoda, która towarzyszyła turniejowym zmaganiom pomimo fatalnych prognoz. Myślę, że przesłanie turnieju: cieszmy się każdym dniem i bądźmy dla siebie dobrzy na co dzień, spełniło się przez te kilka sobotnich godzin w stu procentach. Na boiskach była zacięta rywalizacja, były wielkie emocje a nawet łzy, ale podczas wręczania nagród po końcowym gwizdku widać było sto uśmiechniętych twarzy młodych piłkarzy, którzy sprostali turniejowym trudom. Jestem przekonany, że każdy z nich na boisku dał z siebie wszystko i słowa uznania należą się każdemu uczestnikowi rywalizacji, niezależnie czy wygrał czy poniósł porażkę. Wyniki w kategorii orlik młodszy są sprawą drugorzędną i mało istotną, powiedziałbym przewrotnie, że bardziej potrzebujemy porażek, aby wyciągnąć z nich wnioski i jeszcze mocniej wziąć się do pracy na treningach uważnie słuchając poleceń trenera. W dniu dzisiejszym puchar zwycięzców wznieśli zawodnicy Sygnału, ale za rok kolejność może być zupełnie odwrotna.

W szranki turniejowej rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii orlik młodszy, które zostały po przeprowadzonym losowaniu podzielone na dwie grupy:

Grupa A: Sygnał Lublin, Lublinianka, Motor Lublin, BKS Lublin

Grupa B: Sygnał Lublin II, Górnik Łęczna, Widok Lublin, Świdniczanka

 

Po rozegraniu spotkań grupowych, odbyła się faza pucharowa, która ustaliła zestaw par gier finałowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna Sygnału Lublin, która po zaciętym finale pokonała ekipę Górnika Łęczna. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i puchary a wyróżnieni zawodnicy nagrody indywidualne.

 

Zawody bardzo profesjonalnie poprowadziła trójka sędziowska : Agnieszka Karpińska, Agnieszka Tymoszuk oraz Rafał Kalinowski bezbłędnie rozstrzygająca sytuacje meczowe. Obsługę spikerską zapewnił przyjaciel Sygnału Leszek Gontarz, boisko perfekcyjnie przygotował Sygnałowy greenkeeper Jacek Łysiak a w organizację zaangażowana była cała Sygnałowa drużyna: zarząd, trenerzy, pracownicy, zawodnicy.  Wielkie gorące podziękowania dla Was.

 

I na koniec WIELKIE brawa dla sponsorów, dzięki którym można realizować takie przedsięwzięcia: Firmie PERFEKT Lubelska Fabryka Okien głównemu fundatorowi pucharów i nagród oraz kosztów organizacji turnieju, która czynnie od prawie dwóch lat wspiera Sygnałową młodzież , Firmie HANESCO za przekazane wsparcie, Wędzarni SIWY DYM za zadbanie, aby nikt z uczestników nie wyszedł głodny oraz naszym długoletnim przyjaciołom szkółce bramkarskiej KEEPERTEAM , firmie MW Sport, MAS Sport, Sportico oraz Prezesowi LZPN za dodatkowe nagrody.

Gratulacje dla Wszystkich i do zobaczenia za rok !

 

Robert Grabias – tata Rafała

Wiceprezes MKS Sygnał Lublin