Budżet Obywatelski 2022 wystartował !!! Głosujemy !!!

Punktualnie o północy 23 września, wystartowao głosowanie VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Na ostatecznej liście projektów do głosowania znalazły się 154 projekty – 106 dzielnicowych i 48 ogólnomiejskich. Na realizację zadań, które wygrają w głosowaniu do rozdysponowania jest 12,5 mln zł.

Dzięki Państwa wsparciu w poprzednich latach udało się zrobić na Sygnale bardzo dużo: pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, sprzęt do pielęgnacji boisk, piłkochwyty , ogrodzenie a także nowe krzesełka na trybunach. Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie dążymy do obranego celu !!! Mamy nadzieję, że w kolejnym roku dołożymy następną cegiełkę do profesjonalnego obiektu na ul. Zemborzyckiej 3 a będzie to wykonanie nawierzchni boiskowej trawiastej w strefach poza boiskiem głównym. Profesjonalny trawnik w tych miejscach pozwoli uruchomić tę przestrzeń do sportowej zabawy. W tym roku wystartowaliśmy wspólnie z SP nr 1, z którą współpracujemy od lat i korzystamy z infrastruktury przy ul. Kunickiego 116 (orlik, sala gimnastyczna). Pomóżmy wybudować Szkole tak potrzebny plac zabaw !!! Razem możemy więcej, więc już dziś głosujmy na nasz wspólny projekt:

D 40 – Sygnał i SP 1 wspólnie do celu

https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/portal/projekty/podglad-projektu/?projectId=908820f3-48fe-4efd-bd68-e32315903205

Bardzo nas cieszy zawiązanie współpracy z Akademią Piłkarską Bronowice w kwestii rozwoju bazy szkoleniowej obu klubów. Zachęcamy do głosowania na dwa projekty związane z  utworzeniem CENTRUM AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ na „Budowlance”

O- 31 https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/portal/projekty/podglad-projektu/?projectId=2a207fb6-37de-42b0-b892-628f65b45089

D-66 https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/portal/projekty/podglad-projektu/?projectId=b0ea2480-4fab-429f-8842-5fdcea0576a2

Przyświeca nam hasło: my pomożemy Wam, Wy pomożecie nam !!! ŁĄCZYMY SIŁY !!!

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby:

  • w formie elektronicznej – aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę lublin.eu/budzetobywatelski i oddać swój głos. System poprosi wtedy o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos, należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane hasło. Na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób;
  • w formie papierowej – aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Formularze zebrane od innych osób nie będą przyjmowane. Dla wygody, punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na projekty VIII edycji Budżetu Obywatelskiego głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Link do głosowania:

https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/