II Turniej im. Rafała Grabiasa

28 maja 2023r. na głównej płycie stadionu Sygnału odbył się turniej poświęcony pamięci Rafała Grabiasa – piłkarza Sygnału, przyjaciela Sygnału, który właśnie w tym dniu obchodziłby swoje 19 urodziny. Niestety bardzo ciężka choroba spowodowała, że od prawie trzech lat nie może być już z nami i cieszyć nas swoją obecnością. Jestem jednak przekonany, że Rafał po zmianie adresu zamieszkania wciąż jest gdzieś obok i wspiera nas w naszych ziemskich zmaganiach. Myślę, że przesłanie turnieju: cieszmy się każdym dniem i bądźmy dla siebie dobrzy na co dzień spełniło się przez te kilka niedzielnych godzin w stu procentach. Na boiskach była zacięta rywalizacja, były wielkie emocje a nawet łzy, ale podczas wręczania nagród po końcowym gwizdku widać było sto uśmiechniętych twarzy młodych piłkarzy, którzy sprostali turniejowym trudom. Jestem przekonany, że każdy z nich na boisku dał z siebie wszystko i słowa uznania należą się każdemu uczestnikowi rywalizacji, niezależnie czy wygrał czy poniósł porażkę. Wyniki w kategorii orlik starszy są sprawą drugorzędną i mało istotną, powiedziałbym przewrotnie, że bardziej potrzebujemy porażek, aby wyciągnąć z nich wnioski i jeszcze mocniej wziąć się do pracy na treningach uważnie słuchając poleceń trenera. W dniu dzisiejszym puchar zwycięzców wznieśli zawodnicy Górnika Łęczna, ale za rok kolejność może być zupełnie odwrotna.

W szranki turniejowej rywalizacji stanęło siedem drużyn w kategorii orlik starszy, które zostały po przeprowadzonym losowaniu podzielone na dwie grupy:

Grupa A: Sygnał Lublin, Sygnał Lublin III, Lublinianka, Górnik Łęczna  BKS Lublin

Grupa B: Sygnał Lublin II, , Widok Lublin, BKS Lublin

Po rozegraniu spotkań grupowych, odbyła się faza pucharowa, która ustaliła zestaw par gier finałowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna Górnika Łęczna, która po zaciętym finale i serii rzutów karnych pokonała ekipę Lublinianki. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Sygnału Lublin, która pokonała w meczu o brąz drużynę BKS Lublin. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i puchary a wyróżnieni zawodnicy nagrody indywidualne.

Zawody bardzo profesjonalnie poprowadziła trójka sędziowska : Agnieszka Karpińska, Agnieszka Tymoszuk oraz Anna Łuka bezbłędnie rozstrzygająca sytuacje meczowe. Nad zdrowiem zawodników czuwała Beata Linkiewicz. Obsługę spikerską zapewnił przyjaciel  Sygnału Leszek Gontarz, boisko perfekcyjnie przygotował Sygnałowy greenkeeper Jacek Łysiak a w organizację zaangażowana była cała Sygnałowa drużyna: zarząd, trenerzy, pracownicy, zawodnicy.  Wielkie gorące podziękowania dla Was.

I na koniec WIELKIE brawa dla sponsorów, dzięki którym można realizować takie przedsięwzięcia: Firmie PERFEKT Lubelska Fabryka Okien głównemu fundatorowi pucharów i nagród, która czynnie od prawie trzech lat wspiera Sygnałową młodzież , Firmie HANESCO za przekazane wsparcie oraz naszym długoletnim przyjaciołom szkółce bramkarskiej KEEPERTEAM , firmie MW Sport, Sportico, Mania Skakania za dodatkowe nagrody.

Robert Grabias – tata Rafała

Wiceprezes MKS Sygnał Lublin